Cardinals-Orioles, спрян в 6-ия ининг поради дъжд, ще бъде завършен в сряда
AP News | 2024-05-22 | 05:08:34

ST. ЛУИС (AP) — Сейнт Луис Кардиналс и Балтимор Ориолс ще трябва да изчакат един ден, за да завършат мача във вторник вечерта, който беше прекратен в средата на шестия ининг, равен на 1 след 91-минутно закъснение при дъжд.

Мачът ще бъде подновен в 11:15 ч. сутринта в сряда, като редовно планираното матине на отборите ще започне след приключването на спряната игра.

Ланс Лин допусна едно неспечелено изпълнение при две попадения и удари пет, докато направи шест ининга за първи път, откакто хвърли седем ининга на 16 април в Оукланд.

Кайл Брейдиш допусна един пробив при четири попадения в пет ининга.

Ориолс капитализираха при грешка в горната част на петия ининг, за да изравни играта на 1. Кайл Стоуърс стигна до базата на топка, която се отби от ръкавицата на Нолан Горман за грешка и отбеляза при двойното попадение на Хорхе Матео в лявото поле.

Masyn Winn удължи поредицата си от попадения до 12 мача с удвояване по дясната полева линия в долната част на четвъртия.

Горман удари RBI двойно в центъра на полето, което отскочи от ръкавицата на Матео на предупредителната писта, за да даде преднина на Сейнт Луис с 1-0 във второто.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Кардинали: RHP Кейнан Мидълтън (щам на флексора на дясната предмишница) е планиран да играе в последователни игри за Double-A Springfield в сряда или четвъртък. Кардиналите може да го активират от списъка с контузени преди мача срещу Чикаго Къбс в петък вечер.

Cardinals RHP Кайл Гибсън (3-2, 4.09 ERA) ще се изправи срещу бившия съотборник LHP Джон Мийнс (2-0, 3.06 ERA) в първия си старт срещу Orioles, откакто напусна като свободен агент след сезон 2023 в сряда.